بازار سنتی شوشتر - هتل سنتی سرابی شوشتر
Select Page

  بازار سنتی شوشتر  

 

 

شهر باستانی شوشتر جاذبه‌های گردشگری بسیار دارد؛ آثار باستانی شوشتر از یک طرف و طبیعت زیبای شوشتر از طرف دیگر، گردشگران داخلی و خارجی را که به خوزستان می‌آیند به این شهر می‌کشاند. البته می توان گفت بیشتر گردشگرانی که به شوشتر می آیند با نیت سازه های آبی شوشتر قدم در این شهر می گذارند؛ آسیاب ها و آبشارهای شوشتر که قرن‌ها پیش ساخته شده‌اند و از اصلی ترین جاذبه های گردشگری خوزستان و همینطور جاذبه های گردشگری شوشتر به شمار می رود. با این حال شهر شوشتر جاذبه های تاریخی دیگری هم دارد که ناشناخته مانده اند و به اندازه آبشارهای شوشتر شهرت پیدا نکرده اند.
یکی از این جاذبه های گردشگری بازار سنتی شوشتر است؛ بازار شوشتر یا بازاری قدیمی که به دوره قاجار برمی‌گردد و مثل همه بازارهای سنتی شهرهای ایران سرپوشیده است. در میان دیدنی های شوشتر و حتی جاهای دیدنی خوزستان، این بازار و تنوع خوردنی هایش جای خود را دارد.
بخش اصلی بازار شوشتر که سرپوشیده و صلیب شکل است پر است از حس مهربانی و زندگی و البته خوراکی های خوشمزه ی خوزستان و ترشی های مخصوصی که در شوشتر می توانید پیدا کنید. از ماست و ماست و موسیر گرفته تا کشک و قره قروت و اتواع مختلف ترشی که می توانید اول همه را امتحان کنید و بعد خریداری کنید. کلوچه ها و نان های محلی هم در این بازار جای خود را دارد.